escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta Dan Evrope – koncert nemške klasične glasbe | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

V sredo, 19. aprila 2017, smo začeli z dogodki ob Dnevu Evrope. Organizirali smo glasbeno-družabno prireditev v Glasbeni šoli Celje, na kateri smo glasbeno, kulturno in kulinarično spoznavali Nemčijo, državo, s katero se to šolsko leto v naši šoli seznanjamo v projektu Evropska vas. V kulturnem delu so nas učenci Glasbene šole Celje in dijaki I. gimnazije v Celju popeljali v svet nemške klasične glasbe, povezovalki programa, dijakinji Ekonomske šole Celje, pa sta predstavili Luthrov pogled na glasbo, saj  letos obeležujemo petstoletnico začetka reformacije. Poudarili sta pomen reformacije ne samo za nemški narod in Evropo, ampak tudi za nas, Slovence.

Družabni del srečanja je bil v znamenju tipične nemške kulinarike.