escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta Kviz “Evropska unija in jaz. Koliko jo poznam?” | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

V tednu, ko Evropska unija praznuje, smo ambasadorji med drugim pripravili kviz o poznavanju EU. Na kvizu je sodelovalo 11 ekip, ki so na zabaven način (z orodjem Kahoot!) odgovarjale na različna vprašanja o Evropski uniji.

Program smo otvorili s slovensko in evropsko himno, voditeljica Bleona Bytyqi pa je nanizala nekaj osnovnih misli o Evropski uniji in njenih začetkih.

Ekipe so se “športno” borile, tekmovanje je bilo do konca izenačeno. Vsi so pokazali zavidljivo znanje, na koncu so odločale nianse. Zmagovalni oder so zavzele ekipe 1. e, 2. a in 3. e-razreda.  Najboljši so prejeli praktične nagrade.

Vsem udeležencem čestitamo za prikazano znanje!

Bilo je poučno in zabavno. Uživali smo in se ob tem tudi kaj novega naučili. Takšnih dogodkov si še želimo.