escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta Obisk pisarne poslanca Evropskega parlamenta Lojzeta Peterleta | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

V okviru projekta Mladi ambasadorji smo za dva oddelka šole organizirali obisk pisarne evropskega poslanca gospoda Lojzeta Peterleta, saj želimo, da se znanje o delovanju Evropske unije širi med mladimi.
Gospod Peterle je bil na zasedanju v Strasbourgu, zato nas je sprejel njegov asistent, gospod Andrej Černigoj. Predstavil je delovanje EU in njenih institucij. Posebej smo bili navdušeni nad možnostjo opravljanja pripravništva.
Kasneje smo obiskali še Slovenski parlament, kjer smo si ogledali del zasedanja in spoznali, kako deluje delo v parlamentarni dvorani.
Pogovarjali smo se tudi z vodjo službe za odnose z javnostmi pri veleposlaništvu ZDA, Mr. Danielom S. Matternom.