escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta Kviz o poznavanju Evropske unije | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

Teden pred volitvami predstavnikov v Evropski parlament smo mladi ambasadorji pripravili kviz o poznavanju Evropske unije. Udeležilo se ga je 8 tri-članskih ekip.

Program smo otvorili s slovensko in evropsko himno, voditeljica Laura Banjac pa nas je spomnila na začetke Evropske unije in na pomembnost volitev, ki se nam bližajo.

V tekmovalnem delu so se ekipe “športno” borile in pokazale zavidljivo znanje.
Na zmagovalni oder pa so se povzpeli: 2. c na 3. mesto, 1. c na 2. mesto, zmagovalci pa so postali dijaki 2. e-razreda. Vsi so prejeli praktične nagrade.

Vsem udeležencev čestitamo za prikazano znanje.