escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta Opravljanje prakse v Valenciji | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

Od 9. februarja do 28. februarja smo se izbrani dijaki Ekonomske šole Celje in Ekonomske šole Novo mesto udeležili prakse v Valenciji. V sklopu programa Erasmus+ smo tam preživeli tri tedne in bolje spoznali španske navade, hrano ter se preizkusili v delu v izbranih podjetjih. Delali smo v različnih podjetjih, na delovnih mestih, ki so zajemala področje ekonomije in medijske tehnologije. Bivali smo v dveh apartmajih. Skupno bivanje nas je povezalo. Naši španski partnerji-Esmovia so za nas organizirali različne izlete. Ogledali smo si Bioparc, Oceanografic, Hemisferic, kuhali smo tradicionalno špansko jed paello ter naredili znan napitek horchato. Tudi prosti čas smo zelo dobro izkoristili in si ogledali center mesta ter se rekreirali v parkih. Valencija in njeni prebivalci so nas navdušili, saj smo se počutili zelo domače. Vsak od nas se je naučil nekaj novega. Zagotovo smo vsi napredovali v iznajdljivosti, komunikativnosti in samozavesti. Z mobilnostjo smo bili zelo zadovoljni in bi jo priporočali vsem, ki radi potujejo ter spoznavajo nove kulture.

Lara Homšak Godler in Anja Kotnik