escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta Delavnice na temo EU | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

Dijaki 1. a, b, c in e smo sodelovali s Hišo EP in prijaznimi mentorji, ki so nam predstavili delovanje EU. Predstavili so nam zgodovino nastanka EU, simbole, razširitev,  institucije in uradne jezike. Pogovorili smo se, kaj nam je EU prinesla dobrega, predvsem mladim. Prosto potovanje z osebno izkaznico, program Erasmus, mladinske izmenjave in še kaj bi se našlo.

Aktivno smo sodelovali v delavnicah, v katerih smo izvedli simulacijo sprejemanja zakona o obvezni uporabi aplikacije za sledenje okuženih.
Zakon ni bil sprejet, ker se večina boji zlorab sledenja in varovanja osebnih podatkov. Veliko dijakov meni, da bi bili z uporabo aplikacije omejeni in da bi v strahu obiskovali trgovine ter razne institucije, ker bi imeli občutek, da je v okolici preveč ljudi okuženih. “Manj ljudi poznam, ki so okuženi, bolj svobodno se počutim”, je mnenje dijakov.

Mentorji so nam predstavili tudi možnosti, ki jih imamo za prakso in študij v tujini. Prav tako smo izvedeli, kje lahko sodelujemo kot prostovoljci.