escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta Sestanek MLADIH AMBASADORJEV EP EŠ Celje | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

V ponedeljek, 21. 12. 2020, je potekal sestanek Mladih ambasadorjev Evropskega parlamenta. Dijaki naše šole smo glasovali za temo, s katero bomo sodelovali z evropskimi poslanci pod skupnim naslovom »Če bi jaz odločal, bi …«

Odločili smo se za:

1. SPOPAD S PANDEMIJO
  2. SVOBODA GOVORA IN PREPREČEVANJE LAŽNIH NOVIC
  3. PRAVICE MANJŠIN (RASNE, VERSKE, SPOLNE,…)
  4. BOJ PROTI GLOBALNEMU SEGREVANJU
  5. ZAPOSLOVANJE MLADIH
  6. ENAKOST SPOLOV

Dijaki smo se odločili, da bomo v vlogi odločevalcev pri prvi in drugi temi, pri ostalih bomo predlagali ukrepe.

Vsi bomo aktivno sodelovali pri temah in skupaj sestavili krajše razprave. Poslali jih bomo poslancem, ki bodo sodelovali v izbranih temah.

Za nagradni natečaj g. Brgleza bomo do konca januarja pripravili razpravo o romski skupnosti v Celju. Nositeljica teme je Julija 3. č, sodelujemo vsi.

Domen, 1. a in Nika, 1. e bosta urejala Fb stran EPAS EŠ CELJE, ideje predlagamo vsi.

Pri temah za tekmovanje bomo sodelovali vsi, osnovni tekst bodo pripravili posamezniki, ki jih določena tema zanima, ostali sodelujoči ga bomo dopolnjevali.

Želimo si čimprej v šolo in po možnosti organizirati ogled v Hiši Evropskega parlamenta v Ljubljani. Virtualen obisk je zanimiv, a oseben stik je najboljši.