escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta Izboljšajmo bralno pismenost med mladimi | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

Obiskovanje knjižnic in branje knjig je aktivnost, ki mnogim mladostnikom ni najljubše prostočasno opravilo. Velikokrat najdejo izgovor, da svojega prostega časa ne bi preživljali s knjigo v roki ampak so rajši na družbenih omrežjih ali si ogledujejo televizijske serije. Zato naše dijake vzpodbudimo k branju leposlovnih in poučnih knjig ter obiskovanju knjižnic. Tako smo zanje organizirali videokonferenčno spoznavanje Osrednje knjižnice Celje. Vsak dijak je v dar prejel tudi nagrajeni roman Gremo mi v tri krasne, avtorice Nataše Konc Lorenzutti, v katerem so prestavljene zgodbe najstnikov, ki so zasvojeni z elektronskimi napravami, imajo panične in agresivne napade in izpade, zdravstvene težave… in so bili primorani oditi na poletni tabor v naravi. Z izborom zanimivih knjig in s pogovorom o njihovi vsebini, delavnicami … želimo knjige ponovno približati mladim in izboljšati njihovo bralno pismenost.