escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta Tradicionalni slovenski zajtrk | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

Ambasadorji EU smo v petek, 18. 11. 2022, sodelovali pri obeležitvi tradicionalnega slovenskega zajtrka, ki sta ga pripravili naši članici v sklopu 4. izpitne enote POM. Obiskali smo stojnico, na kateri sta nas seznanili o pomenu zajtrka in lokalno pridelane hrane. Postregli sta nas z medom ter kruhom in maslom, ki sta ga naredili sami. Sodelovali smo v nagradni igri in se potegovali za sladko nagrado. Veseli smo bili tudi jabolk, ki smo si jih lahko vzeli z miz na hodniku šole.

Ta dan nas je spomnil na osnovnošolska leta, ko smo vsako leto, tretji petek v novembru, malicali tradicionalni slovenski zajtrk. Ponosni smo, da lahko pomagamo pri ohranjanju te tradicije na naši šoli.