escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta 16. november – Mednarodni dan strpnosti | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

»Mednarodni dan strpnosti (16. november) je spominski dan, ki ga je v Deklaraciji o načelih strpnosti razglasila Generalna konferenca UNESCO na svojem zasedanju 16. novembra 1995.«

V projektu Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo 2022/2023, ki ga izvaja Izobraževalni center Eksena, je sodelovala tudi naša šola in mladi ambasadoriji.

Mednarodni dan strpnosti je priložnost, ko lahko ponovno ozavestimo pomen strpnih odnosov v družbi in izpostavimo problematiko nestrpnosti.

V tednu od 14. do 18. novembra 2022 smo z dijaki izvedli izobraževalno-ustvarjalno delavnic. Posebno pozornost smo namenili strpnosti in pomenu izrečenih besed. Z dijaki smo razmišljali, kako pogosto namenimo lepe besede drugim in kako se počutimo, ko smo jih sami deležni.

Julijana