escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta Svetovni dan čaja | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

15. decembra zaznamuje mednarodni dan čaja. V ta namen smo na šolo povabili čajna somilierja Filipa in Urha Burnik, ki sta nas preko predstavitve in vodeno degustacijo popeljala v svet pravega čaja. Ob tem pa sta nas opomnila, da je svetovni dan čajev namenjen tudi ozaveščanju javnost o izkoriščevanju delavcev, ki nabirajo in proizvajajo to pijačo. Velike korporacije še vedno nabiralcem čaja ne nudijo ustreznega plačila, bivalnih pogojev in zdravstvene podpore. Velik problem predstavlja tudi okoriščanje otroške delovne sile.