escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta Obisk slovenske pisarne Evropskega parlamenta v Ljubljani | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

Torek, 11. 4. 2017, smo si dijaki Ekonomske šole Celje ogledali hišo Evropske unije v Ljubljani.
Najprej smo obnovili naše znanje o poznavanju Evrope, zgodovine in kaj vse nam je omogočil vstop v Evropsko unijo. Pripravili so nam kratek kviz. Dijaki smo se razporedili v skupine, kjer smo imeli na vsaki izmed treh postaj 5 minut časa, da smo odgovorili na vprašanja o Evropskem parlamentu, poslancih, s čim se ukvarjajo,o  evropskih državah ter kje se nahajajo različne Evropske hiše oziroma ambasade, o zakonih ter pravilih pri predlogu novega zakona v EU. Na koncu smo preverili pravilne odgovore in se še fotografirali.
Izkušnja je bila prijetna in poučna, menim, da bi vsak moral preveriti in obnoviti svoje znanje o EU in si ogledati Evropsko hišo.

Iris Jazbinšek,
3. č

Več fotografij najdete v fotogaleriji!