escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta Evropska vas 2019 – Romunija | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

Tudi v letošnjem letu smo se mladi ambasadorji aktivno vključili v projekt Evropska vas. Tokrat smo predstavljali Romunijo. Na stojnico sta prijazno vabili Patricija Fišer in Urška Hrastnik iz 2. c-razreda. Glavni animator Tilen Lešer iz 2. c je v vlogi Drakule mimoidočim domiselno predstavljal značilnosti Romunije.

[Not a valid template]

Poseben prostor ob stojnici smo letos namenili kampaniji Tokrat grem volit, kjer sta dijakinji 2. a-razreda, Ana Mari Vajde in Verona Bytyqi, obiskovalce nagovarjali k skorajšnjim volitvam v Evropski parlament.

Veseli smo bili, ko sta se pri nas ustavila tudi minister za šolstvo dr. Jernej Pikalo in evropski poslanec Lojze Peterle, ki ju je spremljala podžupanja MOC Breda Arnšek.