escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta Tekmovanje EVROŠOLA | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

20. 12. smo sodelovali v poznavanju migracijske krize V HEP. Tekmovanje je potekalo v dveh delih. Dijakinje, Marija Žugič in Tanja Papež iz 1. a ter Julijana Medina Omerovic iz 2. č, so pisale test znanja o EU. Po testu smo začneli z debatami. Naši debaterji so bili Tilen Lešer iz 3. c, Lana Jošovc iż 2. e in Ardita  Jashari iż 3. e. Vsaka šola se je pomerila v eni debati. Pripravili samo se na trditev, ki smo zagovarjali ali ji nasprotovali. Odločal je žreb neposredno pred začetkom debate.  Vsaka stran naj bi predstavila svoje argumente in analizirala argumente nasprotne strani. Žal naš nasprotnik ni prišel na soočenje zaradi bolezni, tako smo predstavili svoja videnja in vodili debato z avditorijem.