escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta 26. 9. 2021 – EVROPSKI DAN JEZIKOV | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

Z vsakim novim jezikom, ki ga govoriš, živiš novo življenje. Če govoriš samo en jezik, živiš samo enkrat.

Na evropski dan jezikov smo pogovarjali o »mrtvih« jezikih, latinščini in stari grščini. Ugotovili smo, da latinske izraze večkrat nevede uporabljamo. Pregledali smo nekaj literature in poskušali brati v latinskem jeziku.

Nekaj citatov, ki so nam bili všeč:

UT SEMENTEM FECERIS, ITA METES (Ciceron)
Kakor boš sejal, tako boš žel.

DONEC ERIS FELIX, MULTOS NUMERSBIS AMIGOS, TEMPORI SI FUERINT NUBILA, SOLUS ERIS (Ovidij)
Dokler boš srečen, boš naštel mnogo prijateljev: če bodo časi oblačni, boš sam.

O SANCTA SIMPLICITAS (Jan Hus)
O sveta preproščina.

GUTTA CAVAT LAPIDEM (OVIDIJ)
Kapljica izdolbe kamen.