escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta DNEVI EVROPSKE KULTURNE DEDIŠČINE IN TEDEN KULTURNE DEDIŠČINE – 25. september do 10. oktober | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

Dijaki smo spoznavali kulturno dediščino na Kozjanskem.

Idilično okolje, prijetni domačini in krasno vreme so nas pospremili k spoznavanju Kozjanskega. Najprej smo si ogledali grad Podsreda. Turistična vodnica nas je popeljala po celotni graščini in spoznali smo veliko zanimivega o preteklosti gradu Podsreda. Notranjost gradu nas je očarala.

Naslednja destinacija je bil 500 let star kozjanski mlin na Kukovičičevi domačiji, ogledali smo si ga in spoznali, kako nastaja moka (pšenična, pirina, ajdova, …). Lahko smo preizkusili še domač kruh in se sprehodili po domačiji.

Na koncu smo obiskali še trg Podsreda, ki ima tipično podobo srednjeveškega trga. Predstavili so nam še Kozjanski park z zanimivo favno in floro.