escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta Obeležili smo 1. december – dan boja proti aidsu | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

Virus SARS-CoV-2, ki danes povzroča pandemijo nas opominja, da patogeni virusi krojijo naš običajen način življenja.

V preteklosti je strah med ljudmi povzročal virus HIV. Žal ta virus danes še vedno kroži med nami in zato vsako leto, v začetku meseca decembra, obeležujemo svetovni dan boja proti AIDSu. Letošnje leto smo v goste, preko video povezave, povabili dr. Evito Leskovšek, ki že vrsto let dela na tem področju. Predstavila nam je odkrije virusa HIV, kako pride do razvoja bolezni AIDS, načine prenosa virusa in kako preprečiti njegov razvoj. Predstavila nam je tudi zgodbe okuženih ljudi, ki jih je okolje stigmatiziralo. Na koncu smo se dijaki aktivno vključili v razpravo, ker nas je zanimala predvsem današnja razširjenost virusa HIV, kako poteka današnje zdravljenje in kam se obrniti za pomoč v primeru suma na okužbo.