escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta Obisk v Ljubljani | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

V ponedeljek, 30. maja smo dijaki 1. a in 2. č obiskali HIŠO EU, kjer smo pobliže spoznali evropski parlament in njegovo delo. Svoje znanje smo preiskusili v kvizu.

Obiskali smo še evropskega poslanca dr. Milana Brgleza. Predstavil nam je delo v Eevropskem parlamentu, delo v različnih odborih, kjer deluje in povabil nas mlade k sodelovanju v Letu mladih.

Po obisku pri dr. Brglezu smo dijaki 2. č smo obiskali pravično trgovino, kjer smo spoznali pomen pravične trgovine in njihovo delo v Sloveniji. Dijaki 1. a smo se napotili v MUZEJ BANKE SLOVENIJE, kjer so spoznali delovanje centralne banke, sodelovanje z Evropsko centralno banko, kako prepoznavati denar, kaj se dogaja z strganimi in zmečkanimi evri, … Predstavili so nam slovenski denar od bonov do evrov, spominske evrske kovance in najbolj zanimivo – ugotavljali smo težo zlate palice. Zelo zanimiv je bil poseben stol, narejen iz razrezanih in uničenih evrov. Stol je bil zelo udoben.

Dan, ki smo ga preživeli v Ljubljani, je bil poln novih in zanimivih spoznanj.