escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta Uvodni sestanek v šolskem letu 2022/2023 | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

26. 9. 2022 je potekalo prvo srečanje Mladih ambasadorjev v novem šolskem letu, na katerem smo sprejeli načrt dela v letošjem šolskem letu:

• Preučili bomo gradivo, da bodo tudi novinci pridobili osnovno znanje o ustroju in delovanju EU. Predavanja bodo prevzeli starejši člani.
  • Na novo bomo uredili informacijsko točko (kotiček) o Evropskem parlamentu in poskrbeli za nova gradiva, ki jih potrebujejo naši dijaki in profesorji.
  • Spletno stran bomo dopolnjevali z najnovejšimi dogodki. Na ta način imamo evidenco opravljenega dela in se lahko na osnovi narejenega dopolnjujemo in izboljšujemo.
  • Naše delovanje bomo objavljali na FB, vsi člani bodo lahko objavljali in spremljali dogajanja.
  • Sodelovali bomo v pogovorih »Če bi jaz odločal, bi …«, in na raznih aktivnostih na šoli in v Celju.
  • Za dan Evrope bomo tradicionalno pripravili koncert, šolsko tekmovanje o poznavanju EU, sodelovali bomo v Evropski vasi v MO Celje.
  • Obiskali bomo Hišo EU v Ljubljani in morda še kakšnega EU poslanca ali tujega ambasadorja.