escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta Mednarodni dan učiteljev | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

Sanja pri branju čestitke

Povprečen učitelj pove.
Dober učitelj pojasni.
Odličen učitelj prikaže.
Velik učitelj navdihuje.

W. A. Ward

Mladi ambasadorji EU na Ekonomski šoli Celje se zavedamo, kakšen vpliv imajo učitelji na naš razvoj, zato smo ob dnevu učiteljev našim učiteljem preko ozvočenja čestitali ob njihovem dnevu.

Vsako leto, 5. oktobra obeležujemo Mednarodni dan učiteljev. Odločitev o tem dnevu je bila sprejeta na Mednarodni konferenci o izobraževanju leta 1993 v Ženevi zato, ker je bil na ta dan leta 1966 na medvladni konferenci v organizaciji UNESCO in Mednarodne prganizacije dela (ILO) sprejet dokument Priporočila o položaju učiteljev, ki je veljaven še danes. Priporočila določajo pravice in dolžnosti vzgojiteljev in učiteljev ter govorijo  o položaju, ki bi ga morali zaradi zahtevnosti dela imeti v družbi. Ta dan je tudi priložnost, da izrazimo učiteljem priznanje za njihovo pomembno vlogo.

Spoštovana ga. ravnateljica, profesorice, profesorji in vsi ostali zaposleni na šoli. Ob praznovanju mednarodnega dneva učiteljev vam iskreno čestitamo. Biti vzgojitelj ali učitelj je zelo zahtevna naloga, vendar vaš trud pomeni uspeh za celotno družbo.

Po prebranem obvestilu so dijaki v razredih profesorjem zaploskali in jim čestitali ob prazniku.