escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta SVETOVNI DAN ZDRAVJA 2023 | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

Svetovni dan zdravja je na EŠC potekal v petek, 7. aprila 2023, pod sloganom “Zdravje za vse”. Mladi ambasadorji EU smo se pridružili ustvarjanju video šolskega radia, preko katerega smo promovirali zdrav življenjski slog. Ob spremljanju oddaje smo tudi potelovadili in tako razmigali svoje preveč sedeče telo. Na hodniku šole smo obiskali stojnico, na kateri sta dijakinji iz 2. a PTI ozaveščali o pomenu spanja, kako izboljšati spanec, posledicah nenaspanosti ipd. V šolski jedilnici smo malicali jedi pripravljene iz ajdove kaše.