escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta Potovali smo v Krakow | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

Mladi ambasadorji EP smo med 13. in 15. aprilom 2023 spoznavali zgodovinske, kulturne in etnografske znamenitosti Krakova in okolice. V Krakowu smo si ogledali židovsko četrt z osrednjim trgom, lekarno Apteka pod Orlem, Schindlerjevo tovarno, ki je danes spremenjena v muzej. Ogledali smo si še Auschwitz in Brzezinki (Birkenauu), kje smo spoznali zgodovino in ustroj koncentracijskih taborišč ter grozote druge svetovne vojne, ki se nikoli več ne smejo ponoviti.