escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta Dogodek “Kako se EU bori za socialno pravičnejšo prihodnost” | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

V petek,  26. 5. 2023, se je v Celjskem mladinskem centru odvil dogodek z naslovom “Kako se EU bori za socialno pravičnejšo prihodnost” v sklopu okroglih miz Studia Evropa.  Gostje so bili: dr. Milan Brglez  in ga. Romana Tomc – evropska poslanca, Matija Kovač – župan Celja ter Sonja Majcen – direktorica Celjskega mladinskega centra. Govorili smo predvsem o poklicih, ki bodo čez nekaj let izumrli, o programih za mladino, ureditvi socialne države, kako sodelujeta EU in država na podlagi priporočil in sredstev, brezposelnosti in o izsiljevanju mladih ter o skrajšanem delovnem času. Na koncu smo dijaki in dijakinje ter ostali prisotni dobili možnost vprašanj, kjer je tema nanesla tudi na sprejem evtanazije v družbi in kako bi to vplivalo na nas in zdravstvo.

Sara Selčan