escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta Okrogla miza o medvrstniškem nasilju v šolah | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje
V ponedeljek smo v luči nedavnih dogodkov medvrstniškega nasilja, v sodelovanju z evropskim poslancem dr. Milan Brglezom, pripravili okroglo mizo o (ne)nasilju. Poleg dr. Milana Brgleza so sodelovali še: Domen Kralj, NIJZ, Mark Djuraševič, predstavnik Dijaške organizacije Slovenije, in naš dijak Nik Slemenšek, predsednik Dijaške skupnosti Celje. Moderator je bil Matjaž Apat, prof.
Sogovorniki so spregovorili o pojavu nasilja in vzrokih zanj. Osvetlili so različne oblike medvrstniškega nasilja in pomen duševnega zdravja, na katerega smo kot družba nasploh premalo pozorni. Prav tako so sodelujoči izpostavili pomembnost medgeneracijske povezanosti in strpnosti, ki mora temeljiti na kulturnem dialogu.

Dogodek so zabeležili tudi na spletni strani ljubljanainfo.com.
Prispevek o naši okrogli mizi so 6. 6. 2023 objavili tudi v oddaji Planet 18, na Planet Tv.