escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta EVROPSKI DAN JEZIKOV | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

Ekonomska šola Celje že vrsto let dijake ozavešča o jezikovni raznolikosti in jih spodbuja k učenju tujih jezikov. Tudi v tem šolskem letu smo raziskovali različne jezike in tako 26. septembra odkrivali čarobnost jezika, skritega v poeziji. Čeprav poezija velja za eno od najbolj zapletenih in ustvarjalno najvišjih literarnih oblik, lahko številni verzi služijo kot odlično jezikovno orodje za učenje novih besed, fraz in glagolskih oblik, ali pa preprosto za to, da začutimo pravo melodiko in ritem jezika. Dijaki smo tuja besedila znanih pesnikov prevedli v slovenščino in z njimi okrasili pano šolske avle.

Mojca