escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta Obisk Istanbula | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

V marcu 2024 smo spoznavali  v Istanbul, ki je  mesto na dveh celinah. Občudovali smo kulturnozgodovinske spomenike preteklosti (most Galato, Hagio Sofijo, Sulejmanovo mošejo, Cisterno Bazilico, džamijo Camlico), križarili po Bosporju – morski ožini med Evropo in Azijo, ob kateri so nanizana naselja z bogatimi vilami in palačami ter raziskovali bazarje (veliki bazar, egipčanski bazar ali tržnico začimb, četrt Kadikoy) in druge nakupovalne kotičke v evropskem in azijskem delu Istanbula.  Okušali smo tudi dobrote turške kulinarike. Ob večerih  smo se sprehajali po najbolj znani ulici Istiklal, ki predstavlja središče novega, evropskega dela mesta s številnimi bari in restavracijami, do trga Maksim.