escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta MESEC ZDRAVJA 2024 | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

7. aprila obeležujemo dan zdravja, in ker moramo skrbeti za zdravje ne samo ta dan, ampak ves čas, smo aktivnosti izvajali ves mesec. Tako smo skupaj z dijaško skupnostjo na hodniku šole pripravili stojnico, na kateri smo promovirali zdravje. Ker se dijaki pritožujemo zaradi hoje po stopnicah v šoli, smo nanje nalepili verze,  zakaj je dobro se vzpenjati po njih. Zelo aktivni smo bili v učnem podjetju UP Hiška, saj smo pridno izvajali minute za zdravje in pripravili delavnico z NIJZ o duševnem zdravju mladih. V tem mesecu smo bili še bolj telesno aktivni, saj se je 16 razrednih ekip pomerilo v igranju košarke 3X3 in se udeležili pohoda po Aškerčevi poti in ob Savinji. Pogumni smo se udeležili krvodajalske akcije. Ker pa premalo spimo smo se veliko pogovarjali o tej problematiki.