escelje, escelje ambasador, evropska unija, eu, evropski parlament, ambasador, ambasadorka, šola ambasador, šola ambasadorka, šola ambasadorka evropskega parlamenta, šola ambasador evropskega parlamenta OKOLJEVARSTVENI DAN | Šola ambasadorka Evropskega parlamenta - Ekonomska šola Celje

V sredo, 24. 4. 2024, smo ambasadorji 1. letnika skupaj s sošolci sodelovali na okoljevarstvenem dnevu. V prvem delu dneva smo se ukvarjali z problematiko odpadkov. V ta namen smo  izdelali plakate, reciklirali odpadni material in polepšali odpadne škatle za ločeno zbiranje papirja v učilnicah. Po končanih delavnicah smo obiskali Tehnopark, Tropsko hišo in Čistilno napravo Celje. Sprehodili smo se tudi ob reki Savinji, kjer smo vzeli vzorce vode. V šoli smo opravili kemijsko analizo vode in izvedli nekaj fizikalnih poskusov. Ta dan je bil za nas zelo prijeten, zanimiv in poučen. Spoznali smo, da bomo morali vsi prispevati k trajnostnem ravnanju, da ohranimo naš planet.